Життєдіяльність Новоукраїнського ДНЗ (я/с)

Дошкільний навчальний заклад з 10 годинним перебуванням дітей, функціонує з 7.00 до 17.00 п'ять разів на тиждень, окрім вихідних (субота, неділя) та святкових днів.

 

Орієнтовний розподіл часу на процеси життєдіяльності дітей дошкільного віку вдома та в дитячому садку

Режим роботи

Ми працюємо:

з 10 годинним перебуванням 

3 7-00 до 17-00

Робочий тиждень - 5 днів.

Вихідні: субота, неділя, святкові дні.

Прийом діток - з 7-30 до 8-00

Працює 1 різновікова група.

Проектна потужність 13 діток.

Відвідує ДНЗ - 11 діток.



Організація харчування

НОРМИ
харчування у дошкільних навчальних закладах (крім санаторних)
для дітей старше одного року

(Відповідно до додатка 2 до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальнихта оздоровчих закладах» від 22 листопада 2004 р. № 1591)


Примітки

1. Продукти щоденного споживання (молоко, хліб, масло вершкове) використовуються в межах денної норми ± 5%, а такі продукти, як сир, риба, дріжджі, — кілька разів на тиждень. Наприклад, денна норма риби — 50 г на дитину, використовується в меню 3 рази на тиждень при роботі дошкільного навчального закладу 5 днів на тиждень. Розрахунок проводиться таким чином: (50 х 5) : 3 = 250 : 3 = 83 г.

2. У літній оздоровчий період (90 днів) витрати на харчування збільшуються на 10% для придбання свіжих овочів і фруктів.

Плата за харчування дитини в дошкільному навчальному закладі

Розмір плати за харчування дітей у ДНЗ установлюють за поданням закладів місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або підприємства, організації та установи, які перебувають у державній (комунальній) власності та мають у своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади, один раз на рік з урахуванням матеріального стану сім’ї та режиму роботи закладу. Така норма передбачена п. 2.2 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.02 р. № 667 (далі – Порядок № 667).

Вартість харчування однієї дитини на день розраховує або централізована бухгалтерія, відповідно до норм харчування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.04 р. № 1591, та цін на продукти. Обчислюється даний показник шляхом множення вартості денної норми продуктів харчування в грамах (брутто) для однієї дитини (з урахуванням її віку та кратності харчування) на середню ціну,що діє у цій місцевості на момент складання кошторису.

Після подання таких розрахунків відділом освіти органи місцевого самоврядування визначають розмір батьківської плати та видають розпорядження (рішення) про встановлення вказаної плати.

Пунктом 2.9 Порядку №667 визначено, що батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу. За дні, у які дитина не відвідувала навчальний заклад ( у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період тощо), плата з батьків не справляється.

Пільги на харчування

Від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах можуть бути звільнені цілком або частково окремі категорії осіб відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженогонаказом МОН від 21.11.2002 р. № 667 звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів (довідок про сукупний дохід кожного члена сім'ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім'ї, виданої житлово-комунальними організаціями тощо.

Пунктом 2.10 Порядку №667 встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.

У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу, що передбачено пунктом 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305 (із змінами). У такому разі адміністрація навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

Всі діти в навчальному закладі отримують триразове харчування

Вартість харчування дитини в день у дошкільному навчальному закладі на 2017 рік коштує  не менше 18 грн.20 коп.  В оздоровчий період - 20 грн. 02 коп. Батьківська плата складає 40% .

На підставі Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667, та відповідно Розпорядження Новоукраїнської сільської ради від 05.01.2017 р. №1 пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:

  • Діти ЧАЕС ( 100%);
  • Діти з малозабезпечених сімей ( 100%);
  • Діти-сироти (опікуни) (100%);
  • Діти з багатодітних сімей (50%);
  • Діти - напівсироти ( 50%)
  • Діти, учасників  бойових дій (100%);
  • Діти - інваліди ( 100%),

 


Для одиноких матерів Законом пільги не передбачені!!!

Питання щодо плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах регламентовано

  • статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. №2628-ІІІ (із змінами);
  • постановою Кабінету Міністрів України «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002р. № 1243 (із змінами);
  • Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667